Nazovite nas
+385 1 4923 392
Radno vrijeme
po dogovoru
Besplatne online konzultacije
Pitajte naše stomatologe za savjet.
+385 1 4923 392
po dogovoru
Pitajte naše stomatologe za savjet.
+385 1 623 13 61
+385 98 386 705
ponedjeljak i srijeda
poslijepodne
utorak, četvrtak i petak
prijepodne
Pitajte našu ortodonticu za savjet.
Ali zašto smo onda ipak toliko loši? Zašto smo među najgorim europskim državama po pitanju zdravlja usne šupljine?
Ne, ovo nisu pusta naklapanja. Podatci doista potvrđuju poražavajuće rezultate, posebice kada je riječ o našoj djeci kod kojih je tzv. KEP-indeks, a koji opisuje broj izvađenih zubi, zubi s ispunom ili s karijesom; još uvijek izrazito visok.
Od najranije dobi potrebno je podučavati djecu ispravnoj oralnoj higijeni. Potrebno im je objasniti i pokazati kako oprati zube, a dok oni to sami ne mogu, potrebno je to raditi umjesto njih.
Zube treba prati bar dvaput dnevno, ujutro i uvečer po 3 minute. Zubna četkica trebala bi biti srednje tvrdoće, dok pasta za zube treba sadržavati fluoride. Duljina samog četkanja nije toliko bitna koliko njena tehnika. Zube i zubno meso potrebno je masirati četkicom, i to kružnim pokretima, pri tom koristeći pritisak ne jači od pritiska olovke na papiru. Bar jednom dnevno, idealno uvečer prije pranja zubi, potrebno je koristiti dentalni konac i interdentalne četkice. Ne smijemo zaboraviti niti jezik koji je također odlagalište bakterija i hrane.
Budućnost hrvatskih zubi leži u edukaciji djece, roditelja, odgajatelja i učitelja. Podizanjem svijesti možemo unijeti promjenu u društvo. Zdravlje usne šupljine važno je za sveukupno zdravlje.
Zdravlje zubi utječe na adekvatan rast i razvoj djeteta te razne funkcije poput govora, žvakanja i estetike, a posljedično i na psihološki aspekt.
+385 99 819 9043
po dogovoru
Pitajte naše stomatologe za savjet.